TALLINN, 16. märts, BNS – Salme tuulepargi omanikud plaanivad asendada kuus vana elektrituulikut ühe uuetüübilisema tuulikuga, kirjutab Saarte Hääl.

Tuulepargi üks omanik Andres Sõnajalg ütles, et uus tuulik on sama võimas kui 2005. aastal püsti pandud 60 meetri kõrgused kuus tuulikut kokku. 2014. aastal püstitatud 122 meetri kõrgune tuulik jätkab tööd.

Sõnajalg rääkis, et väiksemad tuulikud tekitavad rohkem müra ja nende tiivikud pöörlevad oluliselt kiiremini. “Mida aeglasemalt labad ringlevad, seda vähem on seda märgata,” märkis Sõnajalg.

Esmaspäeval tutvustas Andres Sõnajalg Salme tuulepargi võimalikke arenguid Salme osavallakogu liikmetele ja tuulepargi ümbruse elanikele. Sõnajalg rääkis ka rahalisest hüvitisest, mida tuuleparkide lähedal elavatele inimestele edaspidi maksma hakatakse.

Uue tuuliku püstitamiseks tuleb algatada detailplaneering, mille menetlemine võtab aega, seega saab arendaja oma plaani ellu viia kõige varem paari aasta pärast. Paljuski sõltub vanade tuulikute asendamine uuega kohalike elanike nõusolekust.

Salme osavallakogu esimees Andrus Raun ütles, et osa Salme elanikke häirib tuulikute tekitatud müra ja nad soovivad tuulepargi tegevuse lõpetamist. Rauna sõnul jätkab tuulepark tegevust nii või teisiti, küll aga tasub elanikel teha arendajatele ettepanekuid, et tulemus valmistaks võimalikult vähe pettumust.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi