TALLINN, 16. märts, BNS – Saaremaa vald tahab Lootsi tänava rekonstrueerimise käigus üle Tori jõe uue silla ehitada, kirjutab Saarte Hääl.

Saaremaa valla taristuinsener Rait Pitk ütles, et vald korraldab enne projekteerimist silla arhitektuurivõistluse. “Äkki tuleb mõni hea idee, mis on kõigile kena vaadata,” sõnas ta.

Sild ehitatakse arvestusega, et selle alt mahub paadiga läbi sõitma. Väga avaraks sillaalune siiski ei kujune, sest tee tasapinda pole võimalik oluliselt tõsta.

Millal vald Lootsi tänava uuenduskuuriga pihta hakkab, pole rahapuuduse tõttu veel teada. Pitk ütles, et Lootsi tänava projekteerimistingimuste koostamine algab pärast silla ideekonkursi läbiviimist, kuid praegu selleks raha pole.

Lootsi tänav kavatsetakse korda teha Aia tänava ringteest kuni Suur-Sadama tänavani. Tänav saab uue muldkeha ja parema kandevõimega teekatte.

Uuenduskuuri läbivad ristmikud ja mahasõidud, teeületuskohad, vete äravoolusüsteemid ja nii edasi. Projekt lahendab kõnniteede, jalgrattateede ja parkimisega seonduva. Lootsi tänava rekonstrueerimine on jätk möödunud aastal valminud Aia tänava läbimurdele.

Tööde käigus pikendati Aia tänavat Lootsi tänavani, umbes 800 meetri pikkusele uuele tänavalõigule rajati kõnnitee, tänavavalgustus, sademevee kanalisatsioon ja torusild üle Tori jõe.

Lisaks rekonstrueeriti Lootsi tänaval Põduste jõge ületav sild ja rajati uus jalakäijate sild. Tööde kogumaksumus oli 1,93 miljonit eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi