Tööandjate Keskliit on mures, kuna mitmel pool Eestis on tekkinud probleem koroonat põdenud töötajate tagasi tööle siirdumisega – kuigi perearst on inimese haiguslehe lõpetanud, ei luba tööandjad teda tööpostile, sest töötaja testitulemus on jätkuvalt positiivne.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on koroonakriis õpetanud lähtuma tõenduspõhisest teadusest. “Kui pädev perearst on otsustanud, et inimene on terve ja puudub nakkusoht teistele töötajatele, tuleb seda otsust usaldada ka tööandjal. Tugineme Eesti Perearstide Seltsi informatsioonile, et tervenenu võib anda positiivseid teste veel 90 päeva peale tervenemist. Seega ei saa meie hinnagul olla tööle lubamise aluseks  mitte negatiivse testi andmine, vaid ainult perearsti otsus.“

Eesti Energeetikatöötajate Ametiühingute Liidu esimees Sander Vaikma lisas, et mingil määral mõistab tööandjate kartust, kuid ei nõustu, et seda riski katta töötaja arvelt. “Kui tööandja ei usalda arstide väiteid, siis saab ju töötajaga kokku leppida eneseisolatsiooniperioodi pikendamises, kuid selle aja eest peab maksma tööandja, mitte töötaja. Paluda töötajal minna puhkusele ei ole lahendus, sest see tuleb ju ikkagi töötaja arvelt,” kinnitas Vaikma. “Et asi oleks kõikidele töötajatele ja tööandjatele üheselt mõistetav, siis siin on vaja kindlasti sekkumist riigi tasandil”.

Petersoni hinnangul tuleb olukorda täiendavalt selgitada avalikes kanalites, et haiguse all kannatanud töötajad ei satuks topelt löögi alla. „Pole mõeldav olukord, et inimese haigusleht on lõpetatud, aga tööle ei saa. Mõistlik on, et perearstid ja terviseamet annavad täiendava avaliku kinnituse, et tööle lubatakse tõesti ainult tervenenud töötajad, kellel puudub oht nakatada kolleege,“ arvas Peterson.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi