Politsenikud tuvastasid eelmisel nädalal seitse Paides töötanud ukrainlast, kelle töötamine ei olnud korrektselt registreeritud.

Politseinikud kontrollisid läinud nädalal Paide, Rapla, Läänemaa ja Pärnumaa ettevõtetes töötavate välismaalaste Eestis viibimise ja töötamise seaduslikku alust, edastas Lääne prefektuur.

Lääne prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Margo Peters rääkis, et politseinikud kontrollisid nädala jooksul nelja maakonna ettevõtetes töötavaid inimesi, keda oli üle 120, neist välismaalasi 18. Paides tuvastati kontrolli käigus seitse seadusliku aluseta Eestis töötanud välismaalast. Raplas, Läänemaal ja Pärnumaal politsei rikkumisi ei tuvastanud.

“Seitsmel Paides töötaval Ukraina kodanikul olid küll kehtiv seaduslik alus Eestis viibimiseks, kuid paraku ei olnud korrektselt registreeritud nende töötamine,” lausus Peters. „Ettevõte oli küll politsei- japPiirivalveametile esitanud taotlused välismaalaste Eestis töötamise registreerimiseks, kuid luba ei olnud PPA-lt veel saanud.”

Petersi sõnul võib vastavalt välismaalaste seadusele Eestis lühiajaliselt töötada välismaalane, kellel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ning kelle töötamine on enne tööleasumist registreeritud politsei- ja iirivalveametis.

Ukraina kodanikele ja nende tööandja esindajale selgitati lühiajalise töötamise registreerimise nõuded ning registreerimata jätmise tagajärgi ja töötajad pidid töökohalt lahkuma.

22.- 25. septembril aset leidnud kontrollid viidi läbi koos maksu- ja tolliameti ning tööinspektsiooniga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi